Кафедрою харчових технологій та оздоровчого харчування 05.12.17 р. було проведено презентацію тренінгової та науково-дослідної роботи студентів гр. ХТ-17 м та ТОПХ-17 м магістерського ступеня вищої освіти
Львівський інститут економіки і туризму
Факультет туризму, готельної та ресторанної справи
Кафедрахарчових технологій та оздоровчого харчування
Презентація тренінгової та науково-дослідної роботи
студентів гр. ХТ-17м та ТОПХ-17м
магістерського ступеня вищої освіти
Кафедрою харчових технологій та оздоровчого харчування о 13.00 05.12.17 р. було проведено презентацію тренінгової та науково-дослідної роботи студентів гр. ХТ-17 м та ТОПХ-17 м магістерського ступеня вищої освіти.
Було заслухано доповіді студентів за такими напрямками:
· Конструювання сучасних продуктів харчування з фунготерапевтичним ефектом (керівник доц. Майкова С.В.);
· Безпечність виробів з м’яса та риби виготовлених за технологією Sous vide в ЗРГ(керівник доц. Джурик Н.Р-Й.);
· Інноваційні форми організації виробництва в ПРГ (керівник доц. Сусол Н.Я.);
· Інноваційна діяльність у ЗРГ в напрямку удосконалення харчової продукції (керівник доц. Івашків Л.Я.);
· Конструювання харчової продукції за допомогою мембранної та екструзивної технології (керівник доц. Майкова С.В.).
У своїй доповіді «Конструювання сучасних продуктів харчування з фунготерапевтичним ефектом» студенти Цьона Г.Ю., Гук М.С., Груба І.Т. та Вороніна В.О. розглянули історичні відомості виникнення фунготерапії, як науки, наголосили на фізико-хімічних властивостях лікувальних грибів, запропонували методи розробки страв та профілактичних заходів із використанням лікувальної грибної сировини, навели приклади сконструйованих страв із використанням лікуваних грибів. Наголосили, що препарати на основі грибів можна поєднувати з іншими формами лікування: променевої терапії, хіміотерапії, прийомом інших лікарських засобів. Протипоказанням до фунготерапії може бути індивідуальна непереносимість препаратів.
Результати досліджень по темі: «Безпечність виробів з м’яса та риби виготовлених за технологією Sous vide в ЗРГ» представили студенти Прокоф’єв А.А., Даража В.О.. Вони дослідили та обґрунтували доцільності використання та перспективність впровадження «Sous-Vide» технології у закладах ресторанного господарства. У результаті аналітичних досліджень встановили переваги використання «Sous Vide» технології у закладах ресторанного господарства: покращення органолептичних показників; зниження втрат у масі (збільшення виходу); попередження мікробіологічного забруднення; подовження терміну зберігання напівфабрикатів; скорочення тривалості приготування страв з напівфабрикатів; підвищення харчової та біологічної цінності страв. Встановили, що впровадження Sous Vide» технології у закладах ресторанного господарства дозволить розширити асортимент страв, забезпечить високий рівень організації технологічного процесу та знизить виробничі втрати.
Студенти Каспрук О.В., Гриців І.В., Пойда В.Д. у своїй доповіді «Інноваційні форми організації виробництва в ПРГ» наголосили, що інноваційні концепції безперечно вносять новизну в діяльність ресторанного господарства, сприяють забезпеченню раціональним та збалансованим харчування ділових людей. Застосування концепцій дозволяє покращити якість харчування відповідно до фізичного та розумового навантаження людей, завдяки вдало сформованій системі принципів досягають різноманітності смакових та емоційних вражень.
Доповідь «Інноваційна діяльність у ЗРГ в напрямку удосконалення харчової продукції» була представлена ст. Луцишин Л.М., яка проаналізувала інноваційне обладнання, що використовується у ЗРГ; дослідила функціональну сировину, що використовується для приготування м’ясних страв;описала інноваційні технологічні прийоми, використані для приготування удосконаленої порційної м’ясної страви; розробила нормативно-технологічну документацію на удосконалену страву із застосуванням інноваційних технологій.
Доповіді «Конструювання харчової продукції за допомогою мембранної та екструзивної технології» ст. Кварцяна Х.І. представила системний аналіз аналіз літературних даних щодо застосування екструзійних технологій в харчових виробництвах виокремила напрямки, які необхідно глибше розглянути, оскільки це відкриє широкі можливості для виробництва нових продуктів з покращеними споживчими властивостями. Такі продукти можуть споживатись без термічної обробки, мають високі поживні властивості, добре засвоюються організмом.
На презентації були присутні декан ФТГРС Банера Н. П., зав. кафедри ХТОХ Бомба М. Я., викладачі кафедри Івашків Л. Я., Джурик Н. Р.-Й., Майкова С. В., Шах А. Є., Максимець О. Б.
Підсумки презентації тренінгової та науково-дослідної роботи студентів підвів завідувач кафедри, доктор сільськогосподарських наук, професор М. Я. Бомба.