3 грудня 2014 року у Львівському інституті економіки і туризму відбувся круглий стіл, присвячений видатному науковцю, основоположнику школи української кібернетики, засновнику та очільнику Інституту кібернетики НАН України на тему «Віктор Михайлович Глушков – людина, яка випередила час», проведений кафедрою природничо-математичних дисциплін. Тема круглого столу здалась організаторам актуальною, оскільки нещодавно в Україні святкували 90-ліття з дня народження академіка Віктора Михайловича Глушкова, ім’я якого тісно пов’язане із зародженням інформаційних технологій в Україні та світі.
Доповідь про життєвий шлях В.М. Глушкова підготували студенти групи ТКД-12 Сеняк Галина та Стецюк Любов (наук. керівник ас. Крап Н.П.), у якій розповіли про основні важливі події з життя вченого. День народження Віктора Глушкова збігається з Днем незалежності України. Випадковість. Але дуже доречна. Бо він усім своїм життям і працею розвивав науку в Україні, зміцнюючи й утверджуючи її силу й потугу.
Творчий шлях Віктор Михайлович Глушков розпочав з абстрактних розділів алгебри, його математичний талант був випробуваний розв’язанням п’ятої узагальненої проблеми Гільберта. Про ці та інші здобутки у сфері математики, зокрема, алгебри, розповіла студентка групи ТОПХ-14 Дяків Діана (наук. керівник ст. викл. Саницька А.О.) у доповіді «Алгебраїчний період наукової творчості академіка В.М. Глушкова».
Багатогранний талант В.М. Глушкова дозволив йому отримати блискучі наукові результати світового значення не тільки в математиці, але й у кібернетиці, обчислювальній техніці і програмуванні, створити в цих областях науки власні школи. Віктору Михайловичу вдалося сформулювати поняття кібернетики як наукової дисципліни й визначити проблеми найефективнішої взаємодії людини з машиною і шляхи їх розв’язання, він поклав початок новим прикладним технологіям, унікальним розробкам зі створення так званого штучного інтелекту. Із здобутками вченого у сфері кібернетики присутніх ознайомила Солдат Оксана (студентка групи БЕ-13, наук. керівник доц. Ладик С.Р.).
З доповіддю «Робота В.М. Глушкова над автоматизованими системами управління та загальнодержавною АСУ» виступила студентка групи БЕ-12 Сокальчук Світлана (наук. керівник ст. викл. Папка О.С.). Вона розповіла, що академіку Глушкову належала ідея створення Загальнодержавної автоматизованої системи управління економікою, що була певною мірою прообразом Інтернету. Запропонована ним методологія системної оптимізації в даний час покладена в основу створення людино-машинної технології, вирішення завдань планування та управління в різних ланках народного господарства.
Про суспільну діяльність В.М. Глушкова (а саме: науково-організаційну, педагогічну, міжнародну та громадсько-політичну) розповів студент групи ТОПХ-13 Фісак Богдан (наук. керівник ас. Козій І.Я.) у доповіді «В.М. Глушков на службі суспільству». Адже Віктор Михайлович поєднував у собі покликання вченого і дар організатора, лідера, умів повести за собою і своїми ідеями власним прикладом служіння науці, не шкодував ні сил, ні часу для пропаганди досягнень науки, науково-технічного прогресу, велику увагу приділяв підготовці кадрів.
Після доповідей студентів викладачами кафедри було відзначено позитивний ефект від обговорення наукових здобутків В.М. Глушкова в студентському середовищі, оскільки студенти зобов’язані знати про цього геніального вченого, якому ми завдячуємо тим, що все наше повсякденне життя нині спрощене комп’ютерною технікою. У своїй творчості він випереджав час, президент Національної академії наук України академік Борис Патон охарактеризував його, як «людину, яка прийшла з майбутнього».