1649439
EN
Вхід

Історія інституту


Ректор Бочан Ігор Омелянович, obrázek se otevře v novém okněІсторія Львівського інституту економіки і туризму своїми витоками сягає 1899 року, часу заснування навчального закладу під назвою цісарсько-королівська Торгова школа. Протягом 1899-1900 рр. школа тимчасово перебувала в будинку Станіслава Скарбека (сучасне приміщення театру ім. М.Заньковецької). У 1900 р. для Торгової школи було виділено приміщення на вулиці Скарбківській, 39 (зараз-приміщення одного із факультетів ЛІЕТ – вул. Лесі Українки, 39). А вже незабаром, у 1902-1903рр. Торгова школа здобула статус цісарсько-королівської Торгової академії. У стінах нашого навчального закладу здійснювали підготовку фахівців для сфери торгівлі і обслуговування. Тут готували комерсантів, купців, стенографів, вивчали німецьку, французьку мови. Навчальний заклад мав цікаву історію: під час Першої світової війни колектив вимушений  емігрувати до Відня, повернувшись в Україну тимчасово припинив навчання студентів через воєнну розруху. І тільки у 1919 р. цісарсько-королівська Торгова академія поновлює свою роботу і отримує від польської влади назву державна Торгова академія у Львові. Місце перебування – вул. Скарбківська, 39 (зараз вул. Л.Українки,39).

У вересні 1939 р. на базі торгової школи та академії було організовано технікум радянської торгівлі і технікум громадського харчування. Під час Другої світової війни технікуми тимчасово призупинили свою діяльність і відновили  її у вересні 1944 року за наказом Мінторгу УРСР №90 від 19.09.1944р.

24 березня 2004 р.  розпорядженням за №171-р Кабінету Міністрів України за пропозицією МОН України утворено Львівський інститут економіки і туризму – як провідний державний вищий навчальний заклад з розвитку науки про туризм та підготовки персоналу для провадження і розвитку туристичного та готельно-ресторанного бізнесу. Адже, як зазначає ректор інституту, проф. Бочан І.О. «Туризм є ефективним засобом людських цінностей. Це специфічний вид людської діяльності, мотивацією якого є пізнання світу з його потенційними туристичними  ресурсами. Вивчаючи досвід світової економіки, ми стверджуємо, що туризм,  як галузь економіки і наукових знань, є найефективнішим джерелом матеріального і духовного розвитку суспільства.

Інститут за період інтенсивного розвитку здобув заслужене визнання в регіоні та за його межами.  Щорічно понад сто студентів проходять міжнародне стажування протягом 4-6 місяців у США, Туреччині, Греції, Єгипті, Швейцарії, Польщі.  Інститут співпрацює з Вищою школою туризму і готельного бізнесу (Швейцарія), Інститутом вищої освіти “Мартіно Мартіні” (Меццоломбардо, Італія), Вищою державною техніко-економічною школою ім. кс. Б.Маркевича (Ярослав, Польща),  Інститутом технологічної освіти  ім. Александера  (Греція).

Традиційними стали всеукраїнські конкурси наукових робіт за напрямом «Туризм» та «Готельне господарство», що щорічно проходять на базі інституту. В стінах нашого інституту проходять засідання науково-методичної комісії з туризму, на які з’їжджаються науковці зі всієї України.ЛІЕТ, obrázek se otevře v novém okně

Інститут розвивається нині як провідний профільний вищий навчальний заклад з розвитку науки про туризм і підготовки професіоналів з туризму з конкретними перевагами на ринку праці: з бездоганним володінням фахом, іноземними мовами та інформаційними технологіями. Львівський інституту економіки і туризму має сучасну  матеріальну базу, а це: чотири навчальні корпуси, два гуртожитки, оснащені сучасними технічними засобами навчання та каналами доступу до Інтернету. Студенти мають можливість через профільні навчальні лабораторії, бібліотеку, інтернет-кафе з інтенсивного вивчення іноземних мов, туристично-інформаційний центр (ТІЦ), виставковий центр «Тури та туристичні продукти для львів’ян і гостей міста» отримувати віртуальну інформацію про стан економіки і туристичної та готельно-ресторанної  інфраструктури в Україні  та  світі.  В інституті сформовано творчий науково-педагогічний персонал. Сім випускових кафедр з одинадцяти  очолюють професори, доктори наук. Усі спеціальності профільні і тісно споріднені зі сферою туристичного і готельно-ресторанного бізнесу. Зміст підготовки фахівців економізований, виходячи із динамічного розвитку туризму як соціально-економічного явища сучасності. Зі стін інституту виходять  туризмознавці, туроператори і турагенти, менеджери з розміщення і харчування, економісти-аналітики, експерти-товарознавці, бухгалтери-фінансисти, які мають глибокі світоглядні та ґрунтовні фахово-економічні знання, професійно володіють іноземними мовами та інформаційними технологіями. Вони, як й інститут, мають великі перспективи розвитку, адже соціальна сфера, за оцінками експертів, дає можливість професійно трудитися 2/3 працездатного населення світу.

Інститут здійснює підготовку бакалаврів та спеціалістів, магістрів за відповідними напрямами, спеціальностями і спеціалізаціями, зокрема:

-  туризм;

- готельно-ресторанна справа,;

- менеджмент організацій (спеціалізація: менеджмент готельного господарства і туризму, менеджмент готельного і ресторанного бізнесу);

- харчові технології та інженерія (спеціалізація: технологія оздоровчого та профілактичного харчування);

- облік і аудит (спеціалізація: облік і фінанси в готельно-ресторанному та туристичному бізнесі);

- міжнародна економіки ( спеціалізація: міжнародний туризм)

- товарознавство та комерційна діяльність (спеціалізація: управління товарними системами та мерчандайзинг);

- товарознавство та експертиза в митній справі.

У інституті здійснюється підготовка фахівців, професіоналів на денній, заочній формах навчання, за державним замовленням та за контрактом.

Адреса Львівського інституту економіки і туризму: 29007, м. Львів, вул. Менцинського, 8; тел.(032) 255-45-47,  (032) 261-63-08; електронна сторінка: www.liet.lviv.ua

Наш ВНЗ завжди радо відкритий для тих, хто прагне здобути ґрунтовні знання, престижний фах, знайти своє місце на ринку туристичних послуг України.

ikona souboruпрезентаціяЛІЕТ15.2.2013 12:19:55 - оновлено 27.10.2016 15:53:41 | прочитано 29452x
 
load